İntihal Düşürme Süreci

Fiyat Almak İçin
info@turerceviri.com
veya
0536 359 81 13
Süreç Nasıl İşliyor?
 1. İntihal Raporu Alma

Bu aşamada intihal raporu alarak çalışmada ne kadar aşırma var onu öğrenmeye çalışıyoruz. Bu orana dayanarak ücret ve teslim tarihi hakkında bilgi verilir.

 1. Ücret Hesaplaması

Benzerlik oranı ve kelime sayısına göre fiyat teklifi sunulur. Metnin zorluğu fiyatı etkileyebilir.

 1. Anlaşma

Bu aşamada fiyat ve teslim tarihi üzerine anlaşma sağlanır.

 1. İntihal Düşürme

Bu aşamada benzerlik düşürme yöntemleri kullanılarak oran düşürülür.

 1. Yeniden İntihal Raporu Alma

Düşürme işlemi bittikten sonra bir daha intihal raporu alınır. Eğer müşteri isteği doğrultusunda oran düşmüşse, teslim aşamasına gidilir.

 1. Teslim

Metinin son hali, intihal raporu ile birlikte müşteriye teslim edilir.

İntihal Düşürme Yöntemleri Nelerdir?

İntihal düşürmenin en bilinen yöntemi, farklı kelimelerle yeniden yazmaktır. Bu yöntem tüm intihal düşürme yöntemlerinde kullanılır. Yazılım yolu ile yapılan bu işlem iyi sonuçlar vermez ama uzman kişi tarafından yapılırsa başarılı olur.

1-İntihal düşürme yöntemleri: Tırnak İşareti Kullanımı

Tırnak işareti kullanımı, benzerlik oranını etkiler. İntihale girmiş olan kısmı tırnak işareti kullanarak ve kaynağını göstererek kurtarabilirsiniz.

2-İntihal düşürme yöntemleri: Yeniden yazmak(Paraphrasing)

İntihal oranını düşürmenin en bilinen yolu paraphrasing işlemidir. Paraphrasing veya rewrite işleminde, metnin anlamını değiştirmeden kendi sözcükleriniz ile metni yeniden yazıyorsunuz. Cümle yapısı değişmeli, sadece bir cümleden iki kelime değişikliği yaparak, intihal oranı düşmez.

Cümlenin yapısını değiştirmekden sonra rewrite yapmak için, bir cümleyi kısaltmak ve eklemeler yapmak da başka bir yok olabilir. Ayrıca, cümlenin karmaşık olabilecek kısımlarını silerek veya çıkararak ve başka bir şekilde yazarak paraphrasing veya rewrite yapabilirsiniz. Önemli olan nokta, önce kaynak metnin tam anlamını, ardından gerekli kısımları tanımlamanız ve orijinal metnin anlamını değiştirmeden kendi dilinizde ifade etmenizdir. Her durumda, fikir size ait olmadığından, buradaki orijinal kaynaktan da bahsetmelisiniz.

İntihal Raporu Fiyatları Nasıl?

İntihal raporu almak istiyorsanız firmamızın intihal fiyat listesi aşağıdaki şekildedir:

 • 49 sayfa ve altı çalışmalarda; 100 TL
 • 50-99 sayfa; 125 TL
 • 100 üstü sayfa çalışmalarda; 150 TL
İntihal Düşürme Fiyatlarınız Nasıl Belirleniyor?

İntihal düşürme fiyatı belirlenirken bazı hususları dikkate alıyoruz. Bunlar:

 • Çalışma konusu
 • Çalışma seviyesi
 • Talep edilen teslim tarihi
 • İntihal oranının kaç çıktığı
 • İntihal oranının yüzde kaçın altına düşmesi gerektiğidir.

Yukarıda sıralanan faktörler göz önüne alınarak size fiyat fiyat teklifi sunuyoruz. Onay vermeniz halinde hemen çalışmaya başlıyoruz. Çalışmanızın yeni halini de intihal raporuyla teslim ediyoruz. Böylece intihalinizin yüzde kaça düştüğünü görebiliyorsunuz.

Önemli Not: İntihal Raporu alındıktan sonra (nerden alırsanız alın) tezinizi kesinlikle sistemden sildiriniz. Eğer sildirmezseniz danışman hocanız intihali kontrol ettiğinde İntihal Oranı %90-95 arası çıkacaktır. Bizim ilk dikkat ettiğimiz konu budur. Alınan rapor sonrası teziniz anında sistemden silinmektedir. Bundan dolayı ücretsiz intihal raporu veren web sayfalarından uzak durmalısınız.