İntihal Düşürme

Makalenizdeki intihal oranını azaltmak mı istiyorsunuz?

Fiyat almak için info@turerceviri.com adresine mail atın veya bizi 0536 359 811 3 nolu telefondan arayın.

Detaylı bilgi aşağıda

İntihal Oranı Nedir?

Zamanında Teslim

Tercümede Gizlilik

Profesyonel Kadro

Sürekli İletişim

Müşteriye Saygı

https://turerceviri.com/wp-content/uploads/2023/02/ilkelerimiz.png

İntihal benzerlik oranı düşürme konusunda hızlı ve garantili hizmet veriyoruz.

İntihal Oranı Nedir?

İntihal (Aşırma), başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp kendisine aitmiş gibi gösterme veya başkalarının konusunu benimseyip uygun olmayan bir şekilde kullanma olarak tanımlanmaktadır. Tez intihal oranı yapılan aşırmanın yüzde kaç olmasını göstermektedir. Örnek vermek gerekirse: Eğer metniniz 10000 kelime ise ve sizin dosyada 4000 kelime aşırma varsa, o zaman benzerlik oranınız 40%’dir. Yani yazının 40% özgün ve benzersiz olarak hazırlanmamıştır.

İntihal Oranı Nasıl Düşürülür?

İntihal oranı düşürme nasıl yapılır? Benzerlik oranı düşürme yöntemleri nedir? İntihal düşürme fiyatları ne kadar? Aşırma yapma nedenleri nedir? Benzerlik düşürme Turnitin tarafından çıkan rapor yüksek ise yapılır. Bu işlem uzmanlık gerektiren ve zaman alıcı bir işlemdir. Turnitin benzerlik oranı düşürme için bizden yardım alabilirsinizBenzerlik oranı düşürme destek sürecimiz hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Tez İntihal Oranı Kaç Olmalı?

İntihal oranları, üniversitelere ve bölümlerine göre değişiklik gösterse de ağırlıklı olarak aşağıda sunulduğu şekilde intihal oranları belirlenmiştir:

​* Tezli yüksek lisanslar için %20nin altı

* Tezsiz yüksek lisanslar için %30-35’İn altı

* Doktora tezleri için %10’un altı

* Makalelerde ise dergilerin benimsediği kurallara göre değişmekle birlikte %20 veya %30’un altı olarak belirlemiştir.

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihali sorgulamak ve ölçmek için Turnitin, iThenticate veya benzeri programlar kullanılır. Dergi veya okullarda farklı oranlar ile karşılaşabilirsiniz ama kabul gören oran her zaman 15%-30% arasıdır. Bu oran genellikle 25% olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu orana Kapak Sayfaları ve Kaynakça dahil değildir, kapak sayfaları ve kaynakça çıkarıldıktan sonra oranın 25% olması yeterlidir. Bu oran yüksek ise o zaman intihal oranı düşürme yöntemlerini kullanmak gerekir.

İntihal Düşürme Yöntemleri

İntihal düşürmenin en bilinen yöntemi, farklı kelimelerle yeniden yazmaktır. Bu yöntem tüm intihal düşürme yöntemlerinde kullanılır. Yazılım yolu ile yapılan bu işlem iyi sonuçlar vermez ama uzman kişi tarafından yapılırsa başarılı olur.

İntihal düşürme hizmeti almak için ne yapmanız gerekir?

Türer Çeviri Hizmetleri olarak becerilimütehassıs ve uzman ekibimizle sizin tezinizin intihal oranını %10’a kadar düşürebiliriz. İntihal Oranı Düşürme konusunda çok iddialıyız. Hızlı ve kaliteli olarak çalışmalarınızı teslim edebiliriz. Makalenizi veya Turnitin raporunuzu bize göndermeniz, fiyat teklifi vermemiz için yeterlidir.